خرید لباس ترک

برچسب ها
فروش لباس مجلسی و پیراهن زنانه - جدیدترین مدل های لباس مجلسی - خرید آنلاین لباس مجلسی - لباس مجلسی ارزان و شیک - لباس مجلسی دخترانه - لباس مجلسی باکیفیت و ارزان - شومیز مجلسی - لباس ماکسی - مدل لباس زنانه - پیراهن مجلسی - فروشگاه اینترنتی لباس ارزان - لباس ترک دخترانه - عمده فروشی لباس ترک - خرید لباس مردانه ترک - لباس های راحتی ترک - لباس ترک ارزان - لباس های راحتی دخترانه - فروش عمده لباس ترک - خرید لباس زنانه ترک - پوشاک بچه گانه ترک - فروشگاه اینترنتی لباس بچه گانه - فروشگاه اینترنتی لباس کودک - فروشگاه اینترنتی لباس زنانه - لباس ترک زنانه - فروش عمده لباس زنانه - عمده فروشی لباس - لباس های راحتی زنانه - لباس زنانه ترک - لباس های راحتی - پوشاک زنانه ترک - لباس مجلسی - لباس مجلسی ارزان - لباس مجلسی کوتاه - لباس مجلسی بلند - مدل لباس مجلسی زنانه - انواع مدل لباس های مجلسی - لباس مجلسی با قیمت مناسب - لباس مجلسی زنانه - لباس مجلسی گیپور - لباس مجلسی شیک - انواع لباس مجلسی - فروش انواع لباس مجلسی - فروش ست های دو نفره - لباس های ست خانوادگی - ست های دو نفره - ست های خانوادگی - ست پدروپسر - ست پدر و پسر - ست مادرودختر - انواع لباس ترک - لباس سایز بزرگ - تیشرت نخی - ست مادر و دختر - پوشاک مردانه ترک - عمده فروشی لباس زنانه - ست مادر و دختر - لباس پسرانه ترک - بهترین برندهای ترک - بهترین برندهای ترکیه - شاهین لر - فروش لباس مردانه ترک - عمده فروشی لباس های ترک - مزون جدیدترین مدل لباس - عمده فروشی لباس های زنانه - پولکان - فشن سکرت - برند آنیت - رولی پولی - خرید لباس ترک - فروش لباس زنانه ترک - بایدون - لباس مردانه ترک - سوکسه - آنیت - سکسن - ایپک تنیم - برند ایپک تنیم - برند رولی پولی - ایپکتنیم - لباس مجلسی ترک - فروش عمده لباس - فروشگاه اینترنتی لباس ترک - لباس اسپورت ترک - فروشگاه پاپیون برند ترک - برند کوتا - الیتول - پوشاک اسپورت ترک - کمترین قیمت عمده فروشی در ایران - مزون جدیدترین مدل لباس ترک - برند ترک آنیت - برند ایپکتنیم - کمترین قیمت عمده فروشی
استفاده بیش از 9 بار در سال از رنگ مو شیمیایی ، خطر ابتلا به سرطان خون و مثانه را افزایش می دهد
22 بازدید
چهارشنبه ۱۹ مهر ماه ۱۳۹۶
استفاده بیش از 9 بار در سال از رنگ مو شیمیایی ، خطر ابتلا به سرطان خون و مثانه را افزایش می دهد
خرید لباس ترک زنانه | فروشگاه لباس ترک | لباس ترک مردانه

استفاده بیش از 9 بار در سال از رنگ مو شیمیایی ، خطر ابتلا به سرطان خون و مثانه را افزایش‌‌ می‌دهد

خرید لباس ترک زنانه | فروشگاه لباس ترک | لباس ترک مردانهاستفاده بیش از 9 بار در سال از رنگ مو خطر ابتلا به سرطان خون از نوع لنفوم و  سرطان مثانه را افزایش داده و‌‌ می‌تواند موچب افزایش خشکی ف حساسیت و شکنندگی موها گردد .

 نتیجه تحقیقات جدید نشان‌‌ می‌دهد آن دسته از افرادی که بیش از 9 بار در سال مو های خود را با رنگ های شیمیایی رنگ‌‌ می‌کنند، بیشتر در معرض ابتلا به نوعی سرطان هستند .

به گفته پزشکان، مردم معمولا 6 تا 8 بار در سال از رنگ مو استفاده‌‌ می‌کنند، اما اگر این میزان به بیش از 9 بار برسد، احتمال دچار شدن به این نوع از سرطان هم 60درصد افزایش‌‌ می‌یابد.

رنگ های مو اصولا به دو نوع طبیعی و شیمیایی تقسیم بندی‌‌ می‌شوند که رنگ موهای طبیعی یا گیاهی از برگ گیاهان حاوی رنگدانه مانند حنا، روناس، خضاب، بابونه، ایدیگو و موارد دیگر به دست‌‌ می‌آیند. به این صورت که مثلا در مورد حنا (Henna) برگ این گیاه ابتدا خشک سپس پودرشده و به صورت خمیر در آمده و روی مو گذاشته‌‌ می‌شود.

البته حنا را‌‌ می‌توان به صورت منفرد یا در ترکیب با گیاهان دیگری مثل ایندیگو و بابونه هم استفاده نمود. مزیت رنگ موهای گیاهی، طبیعی بودن و ایمنی نسبی آنها است، اما رنگ موی طبیعی تنوع لازم را ندارند و نتایج آن غیر قابل پیش بینی است، همچنین دریچه های مویی که با اینگونه مواد رنگ شده مسدود‌‌ می‌شود.

بنابراین رنگ کردن مو بسیار مشکل و گاهی نشدنی خواهد شد. از این رو دسترسی به رنگ هایی با پایه روشن در آینده امکان پذیر نخواهد بود، اما رنگ موهای شیمیایی، این گونه رنگ‌ها از مواد شیمیایی ساخته‌‌ می‌شوند.

 

بزرگترین مزیت رنگ موهای شیمیایی تنوع رنگ‌ها و عیبشان ایمنی کمتر خصوصا در فرمولاسیون های غیراستاندارد است.

رنگ موها، اصولا به 3 دسته تقسیم بندی‌‌ می‌شوند: موقت، نیمه دائمی و دائمی. رنگ موهای موقت، سطح مو را.

ارتباط رنگ مو به سرطان

محققان شواهد تازه‌ای دایر بر ارتباط میان استفاده از رنگ مو با ابتلا به سرطان یافته اند.

یک مطالعه اروپایی با حضور تقریبا 5000 داوطلب زن نشان داده است کسانی که به طور مرتب موهایشان را رنگ‌‌ می‌کنند بیش از سایرین با خطر ابتلا به سرطان لیمفوما روبرو هستند.

با این حال کارشناسان تاکید کردند که برخی عوامل سرطان زا از دهه 1970 به این سو از رنگ‌ها حذف شده است.

با این حال آنها گفتند افرادی که پیش از آن دوران مرتبا در معرض رنگ مو قرار داشتند، از جمله آرایشگران، باید نسبت به خطرات آن آگاه باشند و بدن خود را برای اطمینان از نداشتن توده های نامتعارف چک کنند.

سرطان های لمفوما در سیستم لنفاوی روی‌‌ می‌دهد. سیستم لنفاوی شبکه‌ای از رگ هاست که بخشی از سیستم دفاعی بدن را تشکیل‌‌ می‌دهد و سلول های ضدعفونت به نام “لمفوسیت” را جابجا و سلول های مرده را از بافت‌ها تخلیه‌‌ می‌کند.

نویسندگان این مقاله تحقیقی از آژانس بین المللی تحقیقات سرطان در فرانسه یافته های خود را در “کنفرانس بین المللی لیمفومای بدخیم” عرضه کردند.

 براساس این مطالعه، خطر ابتلا به سرطان لیمفوما در میان زنانی که به طور مرتب از رنگ مو استفاده‌‌ می‌کرده اند، در مقایسه با زنانی که پیش از سال 1980 هرگز موهایشان را رنگ نکرده بودند 20 درصد افزایش یافت.

بنابه تخمین‌ها در حدود یک سوم زنان در اروپا و آمریکای شمالی، و همچنین 10 درصد از مردان بالای 40 سال، از نوعی رنگ مو استفاده‌‌ می‌کنند.

پروفسور پائولو بوفتا از محققان این مطالعه گفت: “اطمینان بخش است که بدانیم رنگ هایی که در 25 سال اخیر مورد استفاده بوده ظاهرا با ازدیاد خطر ابتلا به سرطان همراه نیست.”

وی افزود: “شاید هنوز نتوان در مورد ارتباط استفاده از رنگ های قدیمی تر به برخی موارد لمفوما نتیجه گیری کرد، اما این شواهد در حال افزایش است.”

وی گفت مطالعه‌ای که چند هفته قبل در نشریه انجمن پزشکی آمریکا منتشر شد نیز ارتباطی میان لیمفوما و رنگ موهای قدیمی تر پیدا کرده است.

با این حال مطالعه تازه علیرغم نگرانی های قبلی، هیچگونه ارتباطی میان رنگ مو و سرطان هایی چون سرطان مثانه و سینه پیدا نکرد.

استفاده مکرر و بلند مدت از رنگ مو  و خطر ابتلا به سرطان مثانه :

مطالعات مختلفی در خصوص استفاده از رنگ مو و امکان ابتلا به سرطان مثانه صورت گرفته است که بر وجود مواد خاصی در رنگ مو، جذب آن توسط بافتهای مثانه و در نهایت ابتلا به سرطان تاکید دارد.

دکلره به مو زیان بسیار می‌رساند، به دلیل این که مو را کاملا خشک و شکننده می‌کند.

استفاده از رنگ مو نیز احتمال بروز سرطان مثانه را افزایش می‌دهد به دلیل این که رنگ مو از مواد شیمیایی ساخته شده است.

گذاشتن کلاه روی مو در هنگام رنگ کردن موجب گرم شدن رنگ مو می‌شود و با گرم شدن رنگ، تمام مواد شیمیایی رنگ مو وارد پوست و از طریق پوست نیز وارد جریان خون می‌شود.

همچنین استفاده از رنگ مو می‌تواند احتمال بروز سرطان مثانه را افزایش دهد به دلیل اینکه رنگ مو از مواد شیمیایی ساخته شده است.

اگر رنگ کردن مو زیاد انجام شود، احتمال بروز سرطان مثانه را افزایش می‌دهد البته اگر رنگ مو با اکسیدان مخلوط شود، رنگ ماندگاری بیشتری دارد

رنگ موها همچنین حاوی مواد آنتی اکسیدانی هستند که‌‌ می‌تواند به ساقه مو آسیب رسانده و آن را فرسوده کند که این امر باعث از بین رفت شفافیت و براقی مو شود.

یکی از مشکلات بسیار مهم دیگر که ناشی از استفاده مکرر از رنگ مو است، ایجاد حساسیت های شدید است که واکنشهایی در پوست سر از جمله خارش شدید، قرمزی پوست و التهاب به همراه دارد.

رنگ طبیعی موها

 هر تار مو از دو قسمت اصلی غلاف و ریشه تشکیل شده است. غلاف همانی است که دور تا دور ساقه و ریشه را می‌پوشاند. ساقه مو دو نوع رنگدانه دارد: رنگدانه‌های قهوه‌ای تا سیاه و رنگدانه های طلایی تا قرمز. بسته به نژاد افراد، نوع رنگدانه و در نتیجه رنگ موی آن‌ها با هم متفاوت است و چنانچه رنگدانه‌ها از بین بروند، مو سفید می‌شود.

آشنایی با رنگ موهای شیمیایی

رنگ موها به دو دسته تقسیم می‌شوند: رنگ‌ موهای موقت و رنگ‌ موهای دائمی.

الف) رنگ موهای موقت

در زیر شاخه رنگ موهای موقت، یک دسته دیگر هم وجود دارد که به آنها نیمه‌موقت می‌گویند. رنگ موهای موقت رنگ‌هایی هستند که فقط به اندازه یک بار شامپو زدن دوام دارند. این رنگ‌ها به داخل مو نفوذ نمی‌کنند و تنها روی ساقه مو قرار می‌گیرند. رنگ‌های نیمه‌موقت که بیشتر برای موهای سفید کاربرد دارند، به اندازه 4 تا 6 بار شامپو زدن روی مو ماندگاری دارند. این رنگ‌ موها به دلیل داشتن مواد اکسیدان ضعیف و نداشتن آمونیاک به موها صدمه کمتری می‌زنند و حتی گاهی به عنوان تقویت‌کننده رنگ طبیعی مو نیز به کار می‌روند.

ب) رنگ موهای دائمی یا ثابت

ماندگاری و پایداری این رنگ ها، روی موها بیشتر و طولانی‌تر است. این رنگ‌ها رایج‌ترین رنگ‌های مصرفی در سالن‌های آرایشی هستند و اغلب مردم ترجیح می‌دهند که از این رنگ‌ها استفاده کنند، اما از تاثیرات مخرب احتمالی آنها روی مو و پوست سر غافل هستند.

رنگ موی دائمی، حاوی آمونیاک و اکسیدان است. اکسیدان به عنوان کاتالیزور عمل کرده و باعث می‌شود که رنگ به صورت دائمی روی مو باقی بماند، اما به دلیل آسیبی که اکسیدان‌های قوی به مو می‌زنند، بهتر است از اکسیدان‌های ضعیف‌تر استفاده شود. اکسیدان‌های قوی، سولفورهای بیشتری از مو را پاک می‌کنند، در نتیجه مو سفت شده و قطرش کاهش می‌یابد.

آمونیاک با جدا کردن کوتیکول مو، به رنگ اجازه می‌دهد که به داخل مو نفوذ کند، اما در برخی از رنگ‌ موها میزان آمونیاک به قدری زیاد است که پیوندهای سولفور مو را بیش از حد از هم جدا‌‌ می‌کند، در نتیجه مو نازک و شکننده می‌شود.

موهای سپید، پدیده‌ای فراگیر

این روزها سفید شدن مو در سنین کم بسیار شایع شده است. سفید شدن مو به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها زمینه ارثی است. البته بیماری‌هایی مثل ویتیلیگو نیز می‌تواند عامل سفیدی مو باشد. این بیماری‌ علاوه بر موها، پوست و بعضی از نواحی بدن را هم سفید می‌کند. از عوامل مهم دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد تغذیه غلط است. کمبود ویتامین‌هایی مثل ویتامین های گروه B و کمبود روی و سلنیوم در سفید شدن مو موثر است.

اگر سفید شدن مو زمینه ارثی داشته باشد، درمان دارویی تاثیری در جلوگیری از سفید شدن آن ندارد، ولی چنانچه سفید شدن مو به دلیل بیماری یا تغذیه نادرست باشد، با درمان دارویی می‌توان از سفید شدن بیشتر آن جلوگیری کرد.

به هر حال یکی از دلایل مهم و انگیزه اصلی اغلب مردم برای رنگ کردن موها، مخفی کردن همین موهای سفید است. حتما شما هم با افرادی برخورد کرده‌‌اید که می‌گویند نمی‌دانم چرا موهای سفیدم، پس از چند بار شستشو رنگ‌اش را از دست می‌دهد، یا برخی می‌گویند تار موهای سفیدم رنگ نمی‌گیرند. در واقع باید بگوییم که موهای سفید، به ویژه در برخی از نقاط سر مثل اطراف شقیقه‌ها در برابر رنگ مو مقاوم هستند، یا به سرعت رنگ خود را از دست می‌دهند.

هر چیزی که باعث شود ساختار طبیعی مو از حالت عادی خارج شود، برای مو مضر محسوب‌‌ می‌شود. به همین علت باید تا حد امکان از مواد شیمیایی مخصوص فر کردن، رنگ کردن و… کمتر استفاده شود.

رنگ کردن مو در دوران بارداری ممنوع

از آنجایی که تحقیقات در این زمینه هنوز تکمیل نشده، نمی‌توان ادعا کرد که صددرصد رنگ مو تاثیر مضری بر روی جنین دارد، اما همان‌طور که می‌دانید پوست کف سر می‌تواند مقداری از مواد شیمیایی موجود در رنگ را جذب کرده و وارد جریان خون کند و از آنجایی که سه ماهه اول بارداری، زمان شکل‌گیری جنین بوده و جنین در این زمان بسیار حساس و آسیب‌پذیر است، پس به زنان باردار توصیه می‌شود بهتر است که تا پایان دوران بارداری از رنگ‌های شیمیایی استفاده نکنند، خصوصا در سه ماه اول بارداری.

این رنگ‌ها می‌توانند باعث سقط جنین شوند، لذا استفاده از آن در دوران بارداری به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

عوارض رنگ مو

با توجه به تمایل روز افزون نسل جوان به استفاده از انواع رنگ های شیمیایی بر روی موها، محققان در مورد استفاده از این گونه رنگ‌ها و عوارض سوء آنها هشدار دادند.

همچنان که گفتیم ، استفاده زیاد از رنگ موهای شیمیایی باعث سرطان مثانه و لنفوم غیر هوچکین (نوعی سرطان خون) می‌شود.

همچنین استفاده مکرر یا نادرست از رنگ موها به خصوص رنگ موهای دائمی، باعث آسیب موها و بروز موخوره‌‌ می‌شود. خشک و زبر شدن و شکنندگی موها نیز از آسیب‌هایی است که در اثر از بین رفتن چربی مو به وجود می‌آید.

استفاده مکرر از رنگ مو سبب ایجاد حساسیت‌های پوستی، شوره سر ، خارش و حتی قرمزی پوست سر می‌شود. چنانچه مواد شیمیایی موجود در رنگ قوی باشد و فرد نسبت به این مواد حساسیت داشته باشد، ممکن است سوختگی در سر ایجاد شود که اثرات آن حتی می‌تواند تا آخر عمر باقی بماند.

این حساسیت به دلیل وجود ماده‌ای به نام پارافنیلین دیامین (PPD)‌ در رنگ مو است. معمولا علائم این حساسیت شامل قرمزی پوست سر، خارش، سوزش و ایجاد تاول و کنده شدن پوست سر است. به دلیل حساسیتی که این ماده در برخی از افراد ایجاد می‌کند،

در تعدادی از کشورها استفاده از این ماده در رنگ موها ممنوع شده و در بسیاری از رنگ موها درصد آن بسیار کاهش یافته است، اما به هر حال افرادی که به این ماده حساسیت دارند، نباید از این رنگ موها استفاده کنند.

رنگ کردن مو‌‌ می‌تواند منجر به آلرژی و علایم جدی در افراد شود.

گاهی اوقات رنگ کردن مو سبب ایجاد آلرژی‌‌ می‌شود که خارش و قرمزی پوست سر از آن جمله‌اند و در مواردی با سوزش نیز همراه است و گاهی اوقات حتی منجر به تورم‌‌ می‌شود.

گفتنی است که بر خلاف تصور رایج، رنگ های تیره، پرخطرتر بوده و ریسک ابتلا به سرطان را تا 50درصد بالا‌‌ می‌برند. از سویی دیگر گروهی از محققان هم اعلام کرده‌اند آرایشگرانی که به طور مداوم در تماس با رنگ های شیمیایی هستند، در معرض ابتلا به سرطان مثانه قرار دارند.

از سوی دیگر استفاده زیاد از رنگ مو باعث خشکی، شکنندگی و ریزش موی سر در زنان‌‌ می‌شود.

وضعیت طبیعی مو با استفاده از رنگ مو دچار تغییر‌‌ می‌شود به طوری که استفاده زیاد از رنگ مو موجب خشکی و شکنندگی مو‌‌ می‌شود؛ همچنین ریزش منطقه‌ای موی سر با استفاده زیاد از رنگ مو اتفاق‌‌ می‌افتد.

توصیه های ویژه برای کاهش خطر

1.هرگز رنگ مو را بیشتر از زمان تعیین شده، روی موهای خود نگه ندارید.

2.بعد از طی مدت مقرر، حتما پوست سرتان را به دقت با آب بشویید.

3.هنگام استفاده از رنگ مو، از دستکش استفاده کنید.

4.دستورالعمل روی بسته بندی رنگ مو را به دقت رعایت کنید.

5.از مخلوط کردن 2 نوع رنگ مو خودداری کنید؛ چرا که با این کار ممکن است واکنش شیمیایی اتفاق افتد و ماده خطرناک تازه‌ای پدید آید.

6.قبل از هر بار استفاده از یک نوع رنگ مو، حتما کمی از آن را روی پوست دست تان امتحان کنید و درصورت عدم بروز واکنش حساسیتی، مانند قرمزی و تحریک، آن را روی موها به کار ببرید.

7.ابروها و مژه های خود را با رنگ موهای شیمیایی رنگ نکنید.

8.سعی کنید رنگ کردن موها را تا حد امکان و تا زمانی که بالا رفتن سن، آنها را خاکستری کرده است، به تعویق بیندازید.

گرچه نمی‌توان افراد را از رنگ کردن موها بازداشت و رنگ کردن مو لازم به نظر می‌رسد و نمی‌توانید از آن صرف‌نظر کنید، پس دست‌کم به طور اصولی و درست از آن‌ها استفاده کنید و حتی‌الامکان از رنگ‌های گیاهی به جای رنگ‌های شیمیایی استفاده نمایید.

منبع : پزشکان بدون مرز
برند ها
اشتراک در خبرنامه
برای اطلاع از آخرین اخبار مشخصات خود را وارد کنید.
ایمیل
موبایل
خرید لباس ترک زنانه | فروشگاه لباس ترک | لباس ترک مردانه
تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
خرید لباس ترک زنانه | فروشگاه لباس ترک | لباس ترک مردانه
خرید لباس ترک زنانه | فروشگاه لباس ترک | لباس ترک مردانه
خرید لباس ترک زنانه | فروشگاه لباس ترک | لباس ترک مردانه
 کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه آنلاین پاپیون می‌باشد
می خواهید عضو شوید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
0
خرید لباس ترک زنانه | فروشگاه لباس ترک | لباس ترک مردانه
خرید لباس ترک زنانه | فروشگاه لباس ترک | لباس ترک مردانه
خرید لباس ترک زنانه | فروشگاه لباس ترک | لباس ترک مردانه
نظرات کاربران
پاپیون04134760680papyonco.irpapyonco.ir - حشحغخدزخ.هق - صصص.حشحغخدزخ.هق